2021 Ramazan Süslemeleri (Ücretsiz PDF)

Din Kardeşim! Ramazan kapıda… Ramazan, Rabblerinden kullarına bir hediyedir. Ramazan bizi O’na götürecek ve O’na yaklaştıracak her şeyi taşımaktadır. O halde, Ramazan ile birlikte ne yapmalıyız?

Şüphesiz, o, her yıl sadece bir kez gelecek olan bir fırsattır. Gelecek yıl ise nerede olacağımızı bilmiyoruz. Haydi, bu güzel fırsattan güzel bir şekilde istifade edelim.
Haydi, fırsatı ganimet bilelim, bu armağanı kabul edelim ve hayırlarda yarışalım.

Fakat yarışa başlamadan önce, bu ayda ulaşmayı dilediğimiz ana hedefimizi belirlememiz gerekiyor ki, bunu gerçekleştirmek için uygun olan metodları ortaya koyabilelim.

Birr Mektebi olarak bu ayda hedefimiz Kur’an’ın mesajını hakkıyla anlayabilmek ve yaşayabilmek, hakiki imana ulaşmak ve salih ameller işleyebilmek için yüksek çaba göstermek.

Kıymetli kardeşlerimiz peki sizin hedefiniz nedir? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayınız! 😊

Ramazan Ruhunu Yaşatalım

Ramazan, Müslümanlar için en büyük sevinç kaynaklarından biridir. Ramazan, beraberinde müjdeler, günahların affı, cehennemden kurtuluş, derecelerin yükselmesi ve iyiliklerin kat kat hesaplanması gibi çeşitli hediyeler de getirmektedir.

Ramazan, kendisinden yüz çevirmelerine, haramlarını çiğnemelerine, emirlerine karşı gelmelerine rağmen, Yüce Allah’ın kullarına olan sevgisini bize gösterir. O herkes için hayrı diler. İnsanlara fırsat üstüne fırsat verir. Kendisine dönüş ve yeni bir anlaşma kararı almaları için onlara uygun ortam hazırlar. İşte Ramazan ayı, bize bu çağrıyı taşımak için gelmiştir: “Beri gel korkma. Çünkü sen güvenlikte olanlardansın.” (Kasas, 31)

Ne büyük sevinç… Ramazan’a ulaşmamız ne büyük mutluluk!

Kıymetli kardeşlerimiz… Ramazan’ın ruhunu yaşatmaya ve Ramazan’ın sönük geçmemesine önem vermeliyiz.

Sizler için Ramazan’ın maneviyatını arttırmaya vesile olabilmek adına ücretsiz indirilebileceğiniz Ramazan Süslemeleri hazırladık. Rabbimiz istifade edebilmeyi nasip eylesin.

Ramazan-ı Şerif Süslemeleri

*A3 veya A4 boyutlarında, 200gr/250gr kağıda basılması tavsiye edilir.