Mescid-i Aksa’da İşgalci İsrail’e Direnen Filistinli Kardeşlerimize

Radikal yerleşimci Siyonistler bu Sabah saat 7’de baskın düzenleyerek Mescid-i Aksa’ya girmek istediler, ancak direnişçi Kudüslü kardeşlerimizin direnişi sayesinde giremediler, giremeyecekler ve her türlü ihtimale karşı gençlerimiz Aksa’nın avlusunda nöbet tutmaya devam ediyor.

Siyonist işgal güçleri Kıble mescidine yoğun bir gaz saldırısı ile saldırdı. Allah’ın laneti ve gazabı zalimlerin üzerine olsun.

“Şüphesiz o zalimler kurtuluşa ermezler.”

En’âm, 135

İşgal güçleri, Mescid-i Aksa müdürü Şeyh Ömer el Kisvani’nin ofisini basarak, İlk kıblemizin tüm anahtarlarına el koymaya ve Mescid-i Aksa Vakfı çalışanlarını camiden dışarı çıkarmaya çalıştı. Kudüs’teki Filistinli kardeşlerimizin Mescid-i Aksa’yı savunmak için gösterdikleri destansı direniş devam etti ve zalim yahudiler başaramadı. Rabbimiz, İŞGALCİ yahudilere direnen kardeşlerimize yardım etsin. Ümmetimizi uyanışa geçirsin.

‎Mescid-i Aksa sokaklarında böyle bir dua yankılandı… “Ya Rab! Mescid-i Aksa’ya yardım et!” Dinlemek için aşağıdaki tweete tıklayınız.

İŞGALCİ İsrail güçleri, ⁦‪Kudüs‬⁩’ü canlarıyla, mallarıyla savunan ⁦‪Mescid-i Aksa‬⁩’daki Kudüslü hanım kardeşlerimize, ablalarımıza ve annelerimize saldırdı, haince onların arasına ses, gaz ve göz yaşartıcı bombaları attı.

KUDÜS İSLAM’INDIR!

‎Kudüs’ün yiğitleri ve toprağın gerçek sahipleri, ilk kıblemize sahip çıkmak için on binlerce olarak ⁦Mescid-i Aksa‬⁩’ya akın ettiler.

Müjdeler olsun! İŞGALCİ İsrail askerleri, saatler süren saldırılarına azimli ve kararlı Kudüslü kardeşlerimizin direnişi sonrası çekildi ve ⁦‪Mescid-i Aksa‬⁩ sahipleriyle kavuştu. Allah’a şükürler olsun. Mescid-i Aksa’da öğle namazından sonra iki rekat şükür namazı kılındı. Bizde kılalım, sonuçta bu dava hepimizin ortak davasıdır.

Direnişçi Kudüslü kardeşlerimiz teyakkuz halinde, Batı Şeria’dan ve Kudüs’ün her yerinden ilk kıblemize sahip çıkmak için Mescid-i Aksa’ya gelmeye devam ediyor. Rabbimiz onların yar ve yardımcısı olsun.

Filistinli Kardeşlerimize

“Ey kardeşlerimiz! Muhakkak ki Allah sizi kutsal topraklardaki mukaddesatına koruyucu yaparak size bağışta  bulundu. Allah’ın bereketi ile cihadınıza devam edin. Tüm mukaddesatı ve Filistin topraklarını özgürleştirinceye kadar sebat edin. Biz sizinle beraberiz ve kesinlikle sizden bir şey esirgeyecek değiliz. 100 senedir Allah yolunda cihad ettiğinizden ve Filistin topraklarını koruduğunuzdan dolayı sizlere teşekkür ediyoruz. Allah (cc) şehitlerinizin kadrini yükseltsin ve onları üstün Firdevs Cenneti ile rızıklandırsın.

Ey Müslümanlar! Bilin ki; Filistin’in özgürlüğü ilk olarak; Kendinizi değiştirerek ve dininiz İslam’ı hakiki anlamda öğrenerek ve Allah yolunda cihadın gereklerini yerine getirmenizle başlar. Kendinde ifrat ve tefritin olmadığı, sağa ve sola sapmayan, kapsamlı bir cihad ile… İkincisi ise; Zalim olan nizamınıza karşı harekete geçmeniz ile… Çünkü onlar  düşman İsrail’in birinci savunma hattıdırlar (koruyucusudurlar).

Müslümanlar; kendi ülkelerinde harekete geçmezlerse, Allah yolunda cihad etmezlerse ve ülkelerinde İslam’ı hakim kılmazlarsa Filistin’i hiçbir zaman İsrail işgalinden kurtaramayacaklardır.

Filistin’in etrafındaki devletlerde yaşayan Müslümanlar özgürlüğe kavuşmadan önce Filistin’in özgürlüğünün gerçekleşmesi  mümkün değildir.

Ey Müslümanlar! Bilin ki; Düşman İsrail ile yaptığımız savaşımız zordur ve uzundur. Bu nedenledir ki bize düşen iman ve sabır ile donanmaktır. Çünkü yardım sabırla olur ve her zorlukla beraber bir kolaylık vardır. Allah amellerinizi (mükafatını) eksiltmez ve netice Allah’tan sakınanlarındır.

Düşman İsraillilere diyoruz ki; Muhakkak ki biz İsrail’i tanımadık ve asla tanımayacağız.

Dünyadaki tüm Müslümanları, Kudüs’e ve kardeşleri olan Filistinlilere yardım etmeye ve düşman İsrail ile ilişkileri kesmeye davet ediyoruz.

Birr Mektebi olarak, Filistin halkını destekliyor, onlar için dua ediyor ve onlarla kenetleniyoruz. Allahu Teala’ya Filistinlileri koruması ve düşmanlarına karşı yardım etmesi için niyaz ediyoruz.