Ramazan Ayına Özel Kitap Ayracı (Ücretsiz PDF)

İnsanlar, Kur’an’ı hatmetmekten salt olarak okumayı anlamaktadır. Hiç düşünmeden, anlama çabası içine girmeden, derinliğini anlamadan bilâkis hatmin sonunu getirme düşüncesiyle süratle, paldır küldür okumaktadırlar. Kur’an bunun için indirilmemiştir. Yüce Rabbimiz işte bu kitapta şöyle seslenmektedir:

“Bu Kur’an, ayettlerini düşünsünler ve akıl sahipleri öğüt alsınlar diye sana indirdiğimiz mübarek bir kitaptır.”

Sâ’d, 29

“Kur’an’ı (düşünerek) ağır ağır, tane tane oku.”

Müzzemmil, 4

Kur’an’ın cüz cüz, bölüm bölüm ama anlayarak okunması, düşünmeden hatim edilmesinden daha hayırlıdır.

İbn Ömer’in Bakara sûresini okumak için 8 yılını verdiğini hiç duymuş muydunuz? Bugün en fazla 2 yıl içinde Kur’an’ın tümünü ezberlemek mümkündür. İbn Ömer’in 8 yılını alan şey; Bakara sûresinin ezberlenmesi, anlamının ve ahkâmının, nasih ve mensuhunun, özel ve genel ifadelerinin öğrenilmesidir. Özetle bu ay içerisinde Kur’an’ı hatmetmekle yetinmeyip anlamını kavramaya ve derinliğine vakıf olmaya gayret edelim.

En çok okunması gereken kitap Kur’an’dır.

En çok okuduğumuz kitap Kur’an olmalıdır. En iyi bildiğimiz kitap Kur’an olmalı ve en çok alıntı yaptığımız kitap Kur’an olmalıdır.

Birr Mektebi olarak, Kur’an okumanın önemini vurgulamak ve sizler için bizden bir hatıra olması niyetiyle Ramazan ayına özel kitap ayraçları hazırladık. Rabbimiz istifade etmeyi nasip eylesin.

Tavsiye Edilen Baskı Boyutu: 18×5,5 cm’dir. (200 gr kağıda basılmasını tavsiye ederiz.)