Ramazan Kartpostalı (Ücretsiz PDF)

“Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten sakınmanız için oruç sizden öncekilere farz kılındığı gibi size de farz kılındı.”

(Bakara, 183)

RAMAZAN’I SEVİNÇ VE MUTLULUKLA KARŞILAYANLAR

Ramazanın gelişini sevinç ve mutlulukla karşılayanlar, bu dünyada keyfi davranmaktan sakınmanın ahirette zevk eğlenceyi hak etmeye neden olacağının bilincindedirler. Nitekim oruçlunun yalnız Allah rızası için yemeden, içmeden vb. orucu bozan şeylerden uzak durması sonsuz güzellikteki cennette benzer nimetlerin daha güzelini kazanmasını sağlayacaktır. Bunu gerçekten kanıksamış, içselleştirmiş kişi Ramazanın gelişi ile sevinç ve mutluluk duyacaktır.

Ramazanın gelişini sevinç ve mutlulukla karşılayanlar ve bu ayın ibadetlerini yerine getirenler, Allah’a daha yakın olma çabası içine girmek için uygun bir mevsim olduğunu düşünürler. Onlar, Allah (c.c.)’ın diğer aylarda vermediği kadar bu ayda ibadetlerin fazladan karşılığını verdiğinin bilincindedirler. Onların Ramazanın gelişi ile duydukları heyecan ve sevinç, kaybettiği sevgilisi ile nice yıllar sonra karşılaşan insanın sevincinden daha coşkundur.

Buna karşılık Ramazan’ın gelişini gözlerinde büyütenler vardır ki onlar bu ayı ağır bir yükümlülük olarak görürler. Öyle ki Ramazan ayını sırtlarında bir kambur gibi görürler.

Mü’min, Ramazan’ın gelişine sevinmeli, Ramazan ayı sona erdiğinde de özlem duymalıdır. 😊

Ramazan’ın gelişini sevinçle karşıladığımız bu güzel günlerde kardeşliğimizi arttırmaya vesile olması için ister dijital hediye kartı olarak isterseniz de kartpostal olarak hediye edebileceğiniz “Ramazan Kartpostalları” hazırladık. Rabbimiz istifade edebilmeyi nasip eylesin.